بازوی رباتیک ماکو ریو

بازوی رباتیک ماکو ریو

فناوری رباتیک در جراحی ارتوپدی

سیستم بازوی رباتیک ماکو ریو چیست؟

سیستم  بازوی رباتیک ماکو ریو به جراح این امکان را می دهد تا مطابق با جراحی برنامه ریزی شده عمل را انجام دهد. ایمپلنت مناسب برای آناتومی بیمار با ویژگی برنامه ریزی دقیق دستگاه ماکو تعیین می شود. پارامترهای خاصی مانند انعطاف پذیری و تعادل مفاصل و رباط ها  دقیقاً ارزیابی می شوند.

مفاصل متحرک  و پویای بیمار که دچار آسیب شده اند  با استفاده از سیستم رباتیک ریو ترمیم میشوند و بدین صورت میتوان از تفاوت طول در پا ها نیز جلوگیری کرد. 

دوره نقاهت بیماران نسبت به سایر جراحی ها کوتاهتر است ، زیرا جراحی با یک برش جراحی کوچک انجام می شود. به همین دلیل احتمال خونریزی کمتر است و نیاز به انتقال خون کاهش می یابد.

تخمین زده می شود که به زودی از سیستم رباتیک ریو  برای درمان آرتروز در مفاصل دیگر مانند شانه نیز استفاده شود.

جراحی با سیستم  رباتیک ریو چگونه انجام می شود؟

ام آر آی بیمار قبل از جراحی اسکن می شود تا یک مدل مجازی سه بعدی از مفاصل ایجاد شود. پس از ارزیابی توسط پزشک ، ایمپلنت مورد استفاده برای جراحی و اقدامات کاملاً دقیق برنامه ریزی شده است.

وقتی جراحی شروع می شود ، جراح در اتاق عمل ابتدا باید مدل مجازی 3 بعدی مفاصل ذخیره شده در حافظه بازوی رباتیک را با آناتومی مفصل  واقعی مطابقت دهد. در صورت انطباق  ، سیستم  رباتیک ریو ماکو  شروع به دیدن مفصل شما در یک فضای مجازی و  با چشمها دقیق – سیستم ردیابی نشانگر بازتابنده – در اتاق عمل می کند.

قبل از آماده شدن حفره های ایمپلنت ، سیستم رباتیک بیومکانیک ، که سیستم  بالانس رباط خوانده میشود  ، مفاصل را بسیار حساس تجزیه و تحلیل می کند. علاوه بر این ، طول پای دیگر بیمار را به جراح در جراحی های ران گزارش می کند. جراح با بررسی نتایج تجزیه و تحلیل ، روش قرارگیری نهایی و بیومکانیکی مناسب برای ایمپلنت  را تعیین می کند.

پس از آبیاری حفره های ایمپلنت تحت فشار ، ایمپلنت های از قبل برنامه ریزی شده توسط جراح با کمک بازوی رباتیک در محل مورد نظر قرار می گیرد.

جراحی تعویض مفصل زانو و مفصل ران

سیستم  رباتیک ماکو ریو جهت درمانهای جایگزین در درمان آرتروز استفاده می شود.

در جراحی  جایگزین جراح قصد دارد با پوشاندن سطوح تخریب شده مفصل ، درد را کاهش داده و تحرک و عملکرد را حفظ کند.

رعایت استانداردها و روشهای خاص در جراحی تعویض ضروری است ، اما باید در هر بیمار مختص به آن بیمار عمل انجام شود ، زیرا ساختار مفصل دارای ویژگی منحصر به فرد برای هر بیمار می‌باشد.

درمان

تكنولوژي

ACIBADEM

×
جستجو