سرطان پستان

سرطان پستان

مرکز سرطان پستان Acıbadem به مدت 30 سال به بیماران سرطان پستان خدمات ارائه می دهد. این اولین و تنها موسسه آموزش عالی سرطان پستان دارای مجوز آموزش عالی در ترکیه است كه انستيتو تحقیقات سنولوژی Acıbadem نامیده می شود. بیش از 30 پزشک و متخصص از بخشهای دیگرمانند جراحی عمومی ، رادیولوژی ، آسیب شناسی و ژنتیک ، انکولوژی پزشکی ، انکولوژی پرتوی ، جراحی زیبایی و جراحی پلاستیک در اين مركز وجود دارد و رویکرد چندرشته ای برای همه بیماران اتخاذ شده است.

علائم

سرطان پستان می تواند چندین تغییر در پوست اطراف پستان ایجاد کند ، از جمله ، تورم ، قرمزی ، جمع شدن یا فرورفتگي نوك پستان ، درد پستان یا نوک پستان ، تغییر در غدد لنفاوی ، گودی پوست ، ترشحات پستان ، تغییر در بافت پوست. طبق گفته پروفسور جیهان اوراس که مدیر انستیتوی سنولوژی Acıbadem است. “زنان باید از وضعیت پستان خود آگاه باشند”. اگر آنها هر ماه پستان خود را بررسی کنند ، می توانند از تغییراتی که ممکن است در ابتدای سرطان رخ دهد آگاه باشد. هرکسی که متوجه هر یک از این تغییرات شود باید سریعاً به پزشک مراجعه کند.

علل

خطر مادام العمر یک زن در ابتلا به سرطان پستان حدود 12٪ است. خطرات اصلی سن و ابتلا به سرطان پستان در خانواده شما است. تا 10٪ موارد سرطان پستان ناشی از جهش های ژنی ارثی است. امروزه ، خطر ابتلا به سرطان پستان برای بیماران با سابقه خانوادگی می تواند در مواردی که اقدامات پیشگیرانه می توان انجام داد ، تجزیه و تحلیل شود. افزایش وزن خطر سرطان پستان را به خصوص در زنان یائسه افزایش می دهد. مصرف الکل نیز خطر را افزایش می دهد ، در حالی که اثرات سیگار کشیدن هنوز یک علامت سوال است. در همین حال ورزش منظم و فعالیت های بدنی خطر ابتلا به سرطان پستان را کاهش می دهد. دلایل دقیق سرطان پستان هنوز مشخص نیست. یکی از مأموریت های انستيتو سنولوژی Acıbadem بررسی علل سرطان پستان است.

چگونه سرطان پستان تشخیص داده می شود؟

معاینه بالینی پستان ، ماموگرافی دیجیتال توموسنتز سه بعدی و سونوگرافی 4D  و بیوپسی از جمله خدمات موجود در تشخیص سرطان پستان در Acıbadem است. برنامه های غربالگری سرطان پستان با آموزش بیماران در مورد خود آزمایی پستان ایجاد می شود.

علاوه بر این ، زنانی که در معرض خطر بالای سرطان پستان هستند به طور منظم همراه با مشاوره شخصی پیگیری می شوند. در اینجا ، هدف این است که اطمینان حاصل شود که تشخیص زودرس برای خانم هایی که در معرض خطر هستند ، به منظور به حداقل رساندن خطرات آینده انجام مي شود.

درمان های سرطان پستان

پزشکان می توانند با توجه به مرحله و نوع سرطان پستان ، به چندین گزینه درمانی مراجعه کنند. جراحی برای درمان سرطان پستان اجتناب ناپذیر است ، اما همیشه اولین قدم نیست. در برخی موارد ، بیمار نیاز به رادیوتراپی قبل از جراحی دارد در حالی که در برخی موارد ، شیمی درمانی می تواند قبل از جراحی اعمال شود.

به طور خلاصه ، هر بیمار و هر تومور زمینه ای متفاوت دارد و این نیاز به رویکرد و درمان فردی مستقل دارد.

جراحی محافظ پستان

سرطان پستان به دلیل عود سیستمیک یا به عبارت دیگر گسترش در تمام بدن (متاستاز) برای بیماران حیاتی است. در این زمینه ، برداشتن بافت با تومور با جراحی محافظتی به جای برداشتن سینه کامل ترجیح داده می شود. در عمل جراحی محافظت از پستان (برداشتن بزرگ ، تومورکتومی ، لومپکتومی) بافت تومور با حدود 1-2 سانتی متر بافت پستان طبیعی در اطراف تومور خارج می شود.

تکنیک های دیگر مبتنی بر برداشت بزرگتر از آن منطقه در پستان ، “کوادرانکتومی” یا “ماستکتومی جزئی” نامیده می شود. در مورد توده هایی که از طریق ماموگرافی یا سونوگرافی توسط سیم مشخص می شوند ، پس از برش توسط تکنیک های هدایت سیم یا    ROLL      ( نمايان سازی ضایعات پنهانی با هدایت رادیونوکلئید) فیلم برداری می شود.

در مرکز سرطان پستان Acıbadem ، ما همیشه سعی می کنیم جراحی محافظ پستان را انتخاب کنیم.

ماستکتومی کامل

ماستکتومی روشی است که در شرایطی اعمال می شود که جراحی محافظ پستان مناسب نیست. در برخی موارد ، لازم است که کل پستان در درمان جراحی سرطان پستان برداشته شود. برداشتن همه بافت پستان هنگامی که تومور درون پستان چند مرکزی است ، ضروری می شود ، به این معنی که در نقاط مختلف وجود دارد. چنین مواردی نیاز به برداشتن کل بافت پستان دارد حتی اگر سرطان در مرحله پیشرفته نباشد. همچنین لازم است که کل بافت پستان در انواع سرطان پستان که با کلسیفیکاسیون گسترده در پستان همراه است و به عنوان میکرو کلسیفیکاسیون شناخته می شود و در ماموگرافی تشخیص داده می شود ، برداشته شود.

جراحی سرطان پستان با کمک ربات

جراحی دقیق تر انجام می شود ، زیرا ربات محل جراحی را 12 برابر بزرگ می کند. بنابراین ، خطر تشکیل مجدد تومور نیز به طور قابل توجهی کاهش مییابد جراحی با کمک ربات با یک لوله به نام “پورت” انجام می شود ، مشابه آنچه در جراحی لاپاراسکوپی استفاده می شود. از طرف دیگر ، دو دوربین فیبر نوری با کیفیت بالا ، با بزرگنمایی (حداقل 12 برابر) تصویر سه بعدی از محل جراحی ارائه مي دهد. بنابراین ، می توان محل جراحی را با جزئیات به وضوح مشاهده کرد. بعلاوه ، ابزارهای رباتیک که می توانند 540 درجه بر روی محور خود بچرخند ، می توانند به هر کجا برسند در نتیجه ، انعطاف پذیری بیشتری را در مقایسه با جراحی باز برای پزشکان فراهم می کند.

پرتودرمانی

در طی درمان جراحی سرطان پستان ، پزشکان می توانند در بعضی از بیماران در حالی که هنوز برش بسته نشده است ، یک دوز رادیوتراپی استفاده کنند. این امر مستلزم انطباق بیمار با معیارهای خاص است. لازم است که بیماران بالای 50 سال باشند و تومورهای آنها ساختاری بیولوژیکی داشته باشد که نیازی به شیمی درمانی نداشته باشد. بیمارانی که این معیارها را دارند برای دوره پس از عمل باید تحت رادیوتراپی قرار بگیرند. یک بار استفاده از رادیوتراپی بر روی بافت های باز ، آنها را از یک دوره رادیوتراپی طولانی تر نجات می دهد.

مرکز سرطان پستان Acıbadem از یک دستگاه رباتیک ویژه استفاده می کند که شامل یک صفحه سربی است که در طی رادیوتراپی بیش از منطقه هدف بر روی دیواره قفسه سینه قرار می گیرد. دستگاه متمرکز شده و بر روی هدف قفل می شود و فقط برای بافت هدف این امکان را دارد که تابش دریافت کند. این از بقیه بدن و اعضای بدن در برابر اثرات رادیوتراپی محافظت می کند. این روش هم از قسمتهای سالم بدن بیمار محافظت می کند و هم باعث می شود بیمار بتواند با زمان کمتری درمان را انجام دهد.

شیمی درمانی

در مرکز سرطان پستان Acıbadem ، ما به ویژه سعی می کنیم از شروع درمان با جراحی در تومورهای stage 2 و بالاتر جلوگیری کنیم. در اين موارد پیشرفته ، گرفتن نمونه از تومور ، تجزیه و تحلیل ساختار بیولوژیکی آن ، با مشخص نمودن حدود  تومور یک برنامه درماني ارائه مي شود.

یکی از مزایای شروع با درمان پزشکی ، که شیمی درمانی است ، احتمال تغییر ماهیت روش جراحی برای بهتر شدن است. به عنوان مثال ، جراحی بر روی یک بیمار مبتلا به سرطان پستان که به صورت موضعی پیشرفته است و همچنین در ناحیه زیر بغل نیز وجود دارد ، نیاز به برداشتن همه غدد لنفاوی است. با این حال ، شیمی درمانی می تواند سرطان غدد گفته شده را از بین ببرد و در مراحل اولیه بیماری آنها را به وضعیت خود برگرداند. این اجازه می دهد تا پزشکان روش مرحله اولیه برداشتن نمونه غده را برای تجزیه و تحلیل آزمایش کنند.

اگر معلوم شود که سلولهای سرطانی به طور کامل از نمونه حذف می شوند ، پس تمام غدد لنفاوی برداشته نمی شوند. این امر به طور کامل خطر ابتلا به ورم لنفاوی را در مراحل بعدی زندگی برای بیمار از بین می برد. این یکی از مهمترین نوآوریهای سالهای اخیر است.

یکی دیگر از مزایای شروع با درمان پزشکی ، دیدن اثر بخشی داروی مورد استفاده است. وقتی تومورها در ابتدای کار در بیمارانی که مجبور به دریافت شیمی درمانی هستند ، از بین بروند ، درک اثر شیمی درمانی غیرممکن می شود. در غیر این صورت ، به راحتی می توان قضاوت كرد كه آیا شیمی درمانی تأثیری دارد یا خیر و این مفید است زیرا بسته به نتایج تجزیه و تحلیل پاتولوژیك بعد از عمل ، ممكن است ادامه شیمی درمانی پس از جراحی نیز لازم باشد.

به طور خلاصه ، شروع با درمان پزشکی مزایای زیادی برای بيمار دارد ، به ویژه در موارد سرطان در مرحله پیشرفته. بنابراین ، اولین انتخاب در بعضی موارد می تواند درمان پزشکی به جای درمان جراحی باشد.

بازسازی پستان

ترمیم پستان برای بازیابی فرم طبیعی پستان پس از سرطان انجام می شود. در این زمینه ترمیم پستان یک جراحی زیبایی نیست بلکه یک ترمیم (بازسازی) است ، به عبارت دیگر ، باید به عنوان جایگزینی اندام از دست رفته به دلیل بیماری دیده شود. از طریق پیشرفت های جدید در علوم پزشکی ، جراحان اکنون می توانند یک پستان واقعی تولید کنند. متخصصان جراحی پلاستیک و ترمیمی نیز در تیم درمانی سرطان پستان هستند. این متخصصان در صورت لزوم عمل هایی را برای تبدیل پستان به صورت طبیعی انجام می دهند.

برای ما امکان بازسازی بافت پستان در مواردی که کل پستان را برداریم ، وجود دارد. این همان چیزی است که ما در هر صورت ترجیح می دهیم به جای تأخیر در بازسازی پستان ، این روش را همزمان با برداشتن پستان انجام دهیم. “

فن آوری های پزشکی

انستيتو سنولوژی Acıbadem دارای فن آوری پیشرفته پزشكي است. اين انستيتو سنولوژییکی از مراکز نادر در کل جهان است که تمام فناوری های پزشكي را در زمینه درمان و تشخیص سرطان پستان دارد.

  • جراحی رباتیک داوینچی
  • پرتودرمانی حین عمل (IORT)
  • توموسنتز
  • سونوگرافی 4 بعدی
  • ام آر آی 3 تسلا

زندگی پس از درمان سرطان پستان

بیماران باید از طریق ارزیابی دقیق سلامت در 3 سال اول پس از درمان سرطان پستان ، پیگیری شوند. سرطان پستان به طور موضعی در محل جراحی 30 درصد و در اندام های دور 70 درصد عود می کند. عود به طور کلی در 3 سال اول اتفاق می افتد. بنابراین لازم است بیماران به ویژه در سه سال اول بسیار دقیق پیگیری شوند. ویزیت های پیگیری معمولاً به صورت زیر برنامه ریزی می شوند:

  • در فواصل 3 ماهه در سه سال اول
  • دو سال بعد به صورت سالانه
  • و بیش از پنج سال هر سال.

درمان

تكنولوژي

ACIBADEM

×
جستجو