درمان سرطان (سرطان شناسی)

درمان سرطان (سرطان شناسی)

در برابر سرطان تیم شوید

ما می دانیم که مبارزه با سرطان ممکن است سخت ترین کاری باشد که شما باید انجام دهید. این یک کار 24 ساعته در روز است که می تواند انرژي مغز و بدن شما را تخلیه کند. در کنار این سفر سخت ، نتایج موفقیت آمیز به دقت و فداکاری بالایی نیاز دارند. ما به عنوان گروه بهداشتی Acıbadem ، همه روش های درمانی لازم را با رویکرد چند رشته ای ، تیم مجرب و فناوری پیشرفته ارائه می دهیم.

رویکرد چند رشته ای مبتنی بر یک کار تیمی متعهد ، هسته اصلی درمان سرطان است!

موثرترین راه حل ها در درمان سرطان با استفاده از یک رویکرد چند رشته ای به دست می آید. مشاوره با پزشکان در شاخه های مختلف در تشخیص و درمان سرطان بسیار مهم است و نیاز به یک کار گروهی نزدیک دارد. در ساختارهای چند رشته ای ، متخصصان در شاخه های مختلف گرد هم می آیند ، به یک تصمیم مشترک می رسند و مسئولیت را تقسیم می کنند. در نتیجه ، کار با یک ساختار چند رشته ای نتایج موفقیت آمیزتری را در درمان و پیگیری سرطان در زمینه سرطان به دست می آورد.

با تيم بیمارستانهای ACIBADEM برای بیماران سرطانی با فناوری کلاس جهانی همکاری کنید.

ما به عنوان گروه بهداشتی ACIBADEM آخرین فناوری را به ترکیه آورده ایم. ما با دستگاه های بسیار پیشرفته فن آوری و دانش و تجربه فراوان ، فن آوری را که در سراسر جهان در زمینه تشخیص و درمان سرطان استفاده می شود ، به بیماران خود ارائه می دهیم.

انکولوژی پزشکی شاخه ای از علم است که نه تنها درمان بیماران سرطانی ، بلکه محافظت از سرطان ، غربالگری سرطان و برنامه های تشخیص زودرس را نیز شامل می شود. علاوه بر این ، در تشخیص و درمان سرطان ، همکاری بین زمینه های مختلف مانند جراحی و رادیولوژی وجود دارد. رویکرد به بیماران به صورت چند رشته ای در راستای داده های علمی برنامه ریزی شده است. در برنامه های درمانی انکولوژی پزشکی بر اساس:

  •  نوع سلول سرطان ،
  • اندامی که برای اولین بار در آن پدیدار شد
  • مناطقی که به آنها گسترش یافته است.

انواع درمانی که در آنکولوژی پزشکی استفاده می شود

شیمی درمانی (درمان دارویی) : هدف شیمی درمانی از بین بردن سلولهای سرطانی است که به دلیل برخی تغییرات در ساختار آنها ، به روشی کنترل نشده رشد می کنند. در مراکز انکولوژی ACIBADEM ، ما جدیدترین پیشرفت ها را در این زمینه برای معالجه بیماران خود اعمال می کنیم. هورمون درمانی: داروهای هورمونی در درمان تومورهایی که به هورمون ها حساس هستند مانند سرطان پروستات و پستان استفاده می شود. ایمونوتراپی (درمان از طریق سیستم ایمنی) : موادی که سیستم ایمنی بدن به طور طبیعی تولید می کند ، با هشدار دادن به سیستم ایمنی بدن ، سلول های سرطانی را شناسایی و از بین می برد. درمان بیولوژیکی با هدف : یکی از مهمترین پیشرفتهای دهه اخیر در درمان سرطان ، توسعه درمانهای بیولوژیکی بسیار موثر است. این درمان نسبتاً عوارض جانبی کمی دارد و اهدافی را که در سلولهای سرطانی وجود دارد اما در سلولهای طبیعی وجود ندارد ، شناسایی می کند.

انکولوژی تابش رشته ای است که با استفاده از پرتوهای یونیزان ، اثرات تابش بر سرطان و رفتار تومورها را بررسی می کند و همچنین تحقیقات در این زمینه را پوشش می دهد. پرتودرمانی و رادیو جراحی دارای دو زمینه کاربردی است.

رادیوتراپی (اشعه ایکس درمانی)

پرتو درمانی به عنوان درمان بافت سرطانی یا برخی از تومورهای غیر بدخیم با اشعه ايكس تعریف می شود. همچنین به طور عامیانه “پرتودرمانی” یا “اشعه ایکس درمانی” نامیده می شود. پرتوهای مورد استفاده در رادیوتراپی با هدف جلوگیری از رشد سلول های سرطانی یا از بین بردن آنها انجام می شود.

زمینه های کاربردی برای پرتودرمانی

رادیوتراپی درمانی: با توجه به اطلاعات موجود در مورد بیماری ، در مواردی که بیماری به طور کامل قابل درمان است ، اعمال می شود. این درمان را می توان به تنهایی یا با جراحی و / یا شیمی درمانی استفاده کرد. رادیوتراپی تسکینی: در مواردی اعمال می شود که از بین بردن کامل بیماری غیرممکن باشد. هدف پیشگیری و تسکین درد و رنج و بهبود کیفیت زندگی برای افرادی است که با بیماری جدی و پیچیده روبرو هستند.

درمان جراحی بدون چاقوی جراحی و بدون خونریزی با استفاده از پرتوها: جراحی رادیولوژی

هدف اساسی در رادیو جراحی ، یکی از زمینه های کاربرد انکولوژی پرتوی ، هدایت بسیاری از پرتوهای کم انرژی به منطقه بیمار است. هدف این است که سلولهای سرطانی را با پرتوهای شدید کوچک را از بین ببریم در حالی که بافتهای سالم اطراف از اثرات مضر تابش محافظت می شوند.

تکنیک های مورد استفاده در کاربرد انکولوژی تابشي

IGRT  : پرتو درمانی با هدایت تصویر IMRT   : پرتو درمانی با شدت تعدیل شده Conformal 3D : رادیوتراپی تطابقي سه بعدي SRT / SRS جراحی رادیو اکتیو استریوتاکتیک (SRS)  : به تخریب کامل تومور در یک جلسه تنها از طریق دوزهای بالای اشعه اشاره دارد. هنگامی که این درمان در بیش از یک جلسه (به طور کلی 3 – 5  جلسه) استفاده شود ، از آن به عنوان رادیوتراپی استریوتاکتیک (SRT) نام برده می شود. راپید ارک : راپید ارک فناوری بسیار پیشرفته ای است که با کاهش طول جلسات رادیوتراپی از 15-30 دقیقه به کمتر از 2 دقیقه ، راحتی بیشتری را برای بیمار فراهم می کند. براکی تراپی: براکی تراپی روشی است که برای افزایش کنترل موضعی اختلال با افزایش دوز تابش اعمال شده به تومور قبل و بعد از رادیوتراپی خارجی استفاده می شود. پرتودرمانی تک دوز: رادیوتراپی تک دوز ترجیحاً پس از شیمی درمانی در بیمارانی که به آن نیاز دارند یا حداقل 3 هفته پس از جراحی در بیمارانی که فقط با هورمون درمانی درمان می شوند ، شروع می شود.

دستگاه های درمانی مورد استفاده در کاربرد انکولوژی پرتوی:

سه گانه: دستگاه Trilogy امکان مداخله دقیق متخصصان را در کمترین زمان و به نسبت ایده آل فراهم می کند. این بدان معناست که بیمار دقیق ترین درمان را در کمترین زمان دریافت می کند. MRIdian®   : این اولین دستگاه رادیوتراپی در جهان است که دارای یک MRI داخلی برای راهنمایی تصویر است. این دستگاه می تواند تصویربرداری مداوم و واقعی را بر اساس زمان و قبل از درمان ارائه دهد. : Truebeam® سیستمی برای درمان سرطان با سرعت و دقت در حالی که از بافت ها و اندام های سالم پرهیز می شود. مهمترین ویژگیTrueBeam®  این است که می تواند درمان سریعتر ، ایمن و موثر تری را ارائه دهد. CyberKnife®   : این یک سیستم جراحی رادیوتراپی رباتیک است که می تواند با دقت بسیار بالایی حتی در حد یک میلی متر درمان کند. با استفاده از این سیستم می توان با استفاده از پرتوهای تابشی به صورت کانونی ، منطقه سرطانی را در مغز یا در بدن درمان کرد. در این روش می توان از بافتهای سالم در حداکثر سطح در برابر عوارض جانبی اشعه محافظت کرد. Gamma knife Icon : چاقوی گاما یکی از روشهای جراحی رادیو جراحی داخل جمجمه استریو تاکتیک است که برای درمان تومورهای مغزی و سایر ناهنجاریهای مغزی به عنوان بخشی از پرتودرمانی استفاده می شود. در رادیو جراحی چاقوی گاما ، بافتهای مورد نظر در یک جلسه دوز بسیار بالایی از اشعه دریافت می کنند. هدف از این روش جلوگیری از رشد تومور است.

زمینه های کاربردی درمان جراحی

جراحی درمانی نیز در محدوده آنکولوژی جراحی اعمال می شود. با این حال ، شرط اولیه اعمال جراحی درمانی این است که این اختلال محدود به اندام یا غدد لنفاوی باشد که در ابتدا ظاهر شده است. تومورها ممکن است به طور کامل از بیماران جدا شوند ، به شرطی که مرزهای آنها به خوبی مشخص شده باشد. با این حال مواردی وجود دارد که نمی توان تومور را به طور کامل از بین برد. در چنین مواردی ، برای به حداقل رساندن عوارض ممکن است عمل جراحی رفع اشکال انجام شود. علاوه بر این ، حذف متاستازهایی که تعداد کمی دارند ، احتمال بهبود در بیمار را ارتقا می دهد. جراحی رباتیک با “داوینچی” عمل های لاپاراسکوپی که با ربات جراحی “داوینچی” انجام می شود به عنوان جراحی رباتیک تعریف می شود. این اعمال مزایای زیادی را برای بیمار فراهم می کند. علاوه بر مزایای مشترک کلیه عمل های لاپاراسکوپی مانند درد کمتر ، زخم های به حداقل رسانده شده بر روی پوست ، اقامت کوتاهتر در بیمارستان. خونریزی کمتری كه اتفاق می افتد و میزان موفقیت عمل بیشتر است. جراحی رباتیک “داوینچی” به ویژه در این مناطق عمده انجام می شود. زنان ، آنکولوژی زنان ، اورولوژی ، جراحی قلب و عروق ، جراحی عمومی و جراحی گوش و حلق و بینی.

اولین قدم به سمت درمان دقیق: روشهای تشخیصی رادیولوژیک

تشخیص دقیق رادیولوژیکی یک قسمت اساسی در تصمیم گیری در مورد نحوه انجام درمان است. تکنیک های مدرن و فن آوری پیشرفته هنگام انجام تشخیص رادیولوژیک و همچنینیک کاركنان باتجربه رادیولوژی از اهمیت فوق العاده ای برخوردار هستند. علاوه بر کارمندان متخصص رادیولوژی ، ضروری است که از تکنیک های استفاده شده با فناوری پیشرفته در تشخیص دقیق استفاده شود. ما به عنوان گروه درمانی ACIBADEM طبق این اصل کار می کنیم و از نزدیک تحولات علوم پزشکی را دنبال می کنیم و تجهیزات تشخیصی خود را در تمام بیمارستان ها و مراکز سرپایی ACIBADEM به تجهیزات جدید پیشرفته تغییر می دهیم. PET/CT برای تشخیص سریع و قابل اطمینان: از دستگاه PET / CT برای شناسایی تومورها در مراحل اولیه ، به ویژه برای درمان سرطان ، و تشخیص بدخیمی یا خوش خیم بودن این تومورها استفاده می شود. این دستگاه همچنین در تشخیص و درمان اختلالات عصبی و قلب و عروق استفاده می شود. PET / CT  در تشخیص زودرس :  PET / CT مزایای قابل توجه زیادی در تشخیص زودرس دارد. این فرصت را برای شناسایی بسیاری از اختلالات در مرحله آغازین فراهم می کند. در دوره های قبل از PET / CT ، فقط با بیوپسی مشخص مي شد که گره های موجود در بدن سرطانی هستند یا نه ، در حالی که اکنون با دقت بالا با PET / CT مشخص می شود. PET / CT  در متاستاز PET / CT  :  همچنین یک مزیت قابل توجه برای تعیین اینکه آیا بیماری در بسیاری از انواع سرطان به بافتهای مجاور یا غدد لنفاوی گسترش یافته است ، یعنی اینکه متاستاز وجود دارد یا خیر. از آنجا که به لطف تصاویر گرفته شده از طریق PET / CT ، کل بدن همزمان به تصوير مي آيد ، می توان ارزیابی کرد که آیا سرطان به اندام دیگری سرایت کرده است یا خیر. بنابراین ، PET / CT  در تعیین اینکه تومور در ریه به سایر اندام های داخلی ، غدد فوق کلیه یا غدد لنفاوی گسترش یافته باشد (خواه متاستاز وجود داشته باشد یا نه) بسیار سودمند است ، به عبارت دیگر برای تعیین ميزان کشندگی بيماري که به عنوان مرحله بندی شناخته می شود.

IRM PEROPÉRATOIRE 3 TESLA

MR  حین عمل با تهیه تصاویر در حین جراحی مغز ، حذف کامل تومور را تسهیل می کند. بنابراین خطر عمل دوم را که بعلت باقيمانده تومور ممكن است مورد نیاز باشد را از بين مي برد .

نقشه برداری دیجیتال با توموسینز

دستگاه ماموگرافی که کیفیت تصویر عالی دو بعدی و سه بعدی را در کمترین دوز مورد نیاز ارائه می دهد. با ظرفیت تصویربرداری توموسنتتیک چند بعدی و سه بعدی ، امکان تشخیص سریع سرطان را فراهم می کند.


داستانهاي مربوط بيماران

جراحی مغز و اعصاب
جراحی مغز و اعصاب

شانس و اقبال بالا به همراه تکنولوژی Gamma Knife ICON شنوایی فرد را نجات داد.  زندگی مملو از اتفاقات خوب و دلپذیر است . گاها این اتفاقات میتواند مربوط به سلامت فردی باشد. ماجرای ملتم یازال که به دلیل بی حسی در پایش با یک پزشک مشورت کرده و در معاینات دریافت که در گوشش تومور خوش خیم […] بيشتر بخوانيد
نسیم دیو /گامانایف
نسیم دیو /گامانایف

خانم نسیم دیو از کشور کنیا می باشد و برای ایشان ابطلا به بیماری درد عصبی  تشخیص داده شد. این بیماری یک سندرم درد است که با درد متناوب در یک طرف صورت مشخص می شود. برای رد سایرعلل ممکن، فشرده سازی عصب سه قلو از جمله ضایعات توده ای ، عروق بزرگ حفره ای یا […] بيشتر بخوانيد

اخبار و مقالات مربوط

دردی که در 90 درصد موارد دلیل آن نا معلوم میباشد
دردی که در 90 درصد موارد دلیل آن نا معلوم میباشد

دردهای شکم را نادیده نگیرید احساس فشار ، اتساع و درد در ناحیه شکم …  علائمی که اکثرا زنان هر از چندگاهی تجربه می کنند و دست کم می گیرند ممکن است نشانه خطر بزرگی باشد. زیرا سرطان تخمدان به طرز موذیانه ای پیشرفت می کند و این علائم معمولاً در مرحله سوم بروز می […] بيشتر بخوانيد

درمان

تكنولوژي

ACIBADEM

×
جستجو