جراحی قفسه سینه ( جراحی توراکس)

جراحی قفسه سینه ( جراحی توراکس)

جراحی قفسه سینه یا جراحی توراکس در بیمارستان Acibadem ترکیه

جراحی توراکس و یا قفسه سینه در درمان اختلالات پاتولوژیک درون قفسه سینه، از جمله سرطان ریه کاربرد دارد و مجموعه بیمارستانی آجی بادم جدیدترین تکنیک های کم تهاجمی برای این جراحی را دارا می‌باشد. 

جراحی قفسه سینه چیست؟

جراحی توراکس که به عنوان جراحی قفسه سینه نیز شناخته می شود، به جراحی اندام هایی اطلاق می شود که در قفسه سینه قرار دارند. نیاز به این نوع جراحی در هر سنی میتواند مورد نیاز باشد ، از ناهنجاری های مادرزادی در نوزادان گرفته تا آسیب های تروماتیک یا بیماری های قفسه سینه در بزرگسالان. عمل قفسه سینه می تواند نای، ریه ها، مدیاستن، دیافراگم، مری یا دیواره قفسه سینه را شامل شود. شایع ترین نشانه برای جراحی قفسه سینه سرطان است، از جمله سرطان ریه و سرطان مری. اما بسیاری از شرایط دیگر ممکن است به جراحی قفسه سینه نیاز داشته باشند، از جمله تروما، رفلاکس معده به مری، سندرم خروجی قفسه سینه (TOS)، یا هایپرهیدروزیس (تعریق بیش از حد). انواع مختلف جراحی قفسه سینه را می توان با جراحی باز یا تکنیک های کم تهاجمی انجام داد.

روش های توراکوتومی

توراکوتومی یک جراحی بزرگ است که شامل باز کردن قفسه سینه می شود. این جراحی اجازه می دهد تا از طریق دنده ها یا استخوان سینه به اندام های داخل قفسه سینه دسترسی ایجاد شود. یک جراح قفسه سینه ممکن است تصمیم بگیرد که از توراکوتومی باز در هنگام کار بر روی ناحیه وسیعی از قفسه سینه یا ریه استفاده کند. اغلب از این روش جهت جراحی های مانند برداشتن یک قطعه کوچک از بافت ریه، لوبکتومی (برداشتن یکی از لوب‌های ریه)، پنومونکتومی (برداشتن کل ریه) استفاده می‌شود. ازوفاژکتومی یا برداشتن قسمت بزرگی از مری یکی دیگر از جراحی های متداول قفسه سینه است. تومورهای تیموس به نام تیموما ممکن است نیاز به برداشتن تیموس (تیمکتومی) داشته باشند. در برخی موارد، تیمکتومی ممکن است به عنوان بخشی از درمان میاستنی گراویس استفاده شود.

در بخش جراحی قفسه سینه Acibadem، جراحی های بزرگ قفسه سینه به صورت چند رشته ای انجام می شود. جراحان مجرب قفسه سینه ما با متخصصان رادیولوژی، انکولوژی، گوارش همکاری می کنند تا از مراقبت جامع و نتایج مثبت برای هر بیمار اطمینان حاصل کنند.

جراحی قفسه سینه به روش کم تهاجمی

پیشرفت های اخیر پزشکی باعث می شود که جراحی قفسه سینه کم تهاجمی تر ( مینی‌مال اینوازیو) باشد و برای بیماران راحت تر باشد. جدیدترین روش‌های کم تهاجمی از روش هدایت تصویری استفاده می‌کنند و دسترسی را از طریق برش‌های کوچک‌تر فراهم می‌کنند. برخلاف جراحی باز قفسه سینه، تکنیک های کم تهاجمی نیازی به برش دنده ها یا استخوان سینه ندارند. دو گزینه برای جراحی کم تهاجمی قفسه سینه وجود دارد:

 • جراحی قفسه سینه با کمک ویدئویی VATS .  VATS یک روش جراحی کم تهاجمی با استفاده از ابزار ریز و برش های کوچک به طول 2 تا 3 سانتی متر است. یک دوربین فیلمبرداری کوچک از طریق یکی از برش ها وارد می شود تا جراح توراکس بتواند حفره قفسه سینه را روی مانیتورهای با وضوح بالا مشاهده کند.
 • جراحی رباتیک قفسه سینه. این روش جراحی مشابه VATS است، اما شامل یک سیستم روباتیک است که توسط جراح قفسه سینه از یک کنسول کنترل می شود. عمل قفسه سینه به کمک ربات از طریق برش های کوچک با استفاده از ابزارهای روباتیک انجام می شود که دامنه وسیعی از حرکات را امکان پذیر می کند.

مزایای اصلی عمل های سینه با حداقل تهاجم حداقل آسیب بافتی، عوارض کمتر، بستری کوتاهتر در بیمارستان، کاهش درد قفسه سینه پس از جراحی، اسکارهای کوچکتر، بهبودی سریعتر پس از جراحی و میزان رضایت بالای بیمار است.

چه کسی کاندید جراحی کم تهاجمی قفسه سینه است؟

تقریباً تمام جراحی های سنتی قفسه سینه را می توان با استفاده از تکنیک های کم تهاجمی انجام داد. در بخش جراحی قفسه سینه Acibadem، جراحی کم تهاجمی اولین گزینه در نظر گرفته شده برای هر بیماری است که نیاز به جراحی قفسه سینه دارد. با این حال، جراحی کم تهاجمی بهترین راه حل برای همه بیماران نیست. برخی از بیماران بسته به آسیب شناسی و محل آن ممکن است همچنان به جراحی باز نیاز داشته باشند. مناسب ترین درمان برای هر بیمار پس از ارزیابی دقیق توسط یک شورای چند رشته ای با پزشکان مجرب در رشته های انکولوژی پزشکی، پرتوشناسی انکولوژی، ریه، جراحی قفسه سینه، رادیولوژی، آسیب شناسی و پزشکی هسته ای تعیین می شود.

مدت بستری در بیمارستان

مدت زمان بهبودی پس از جراحی توراکس به وضعیت عمومی بیمار، روش جراحی اعمال شده و مهارت جراح توراکس که عمل را انجام می دهد بستگی دارد. به طور کلی، زمان بهبودی پس از روش های کم تهاجمی در مقایسه با جراحی باز کوتاه تر است. در بخش جراحی قفسه سینه Acibadem میانگین اقامت در بیمارستان بین 1 تا 4 روز متغیر است. معمولا برای جراحی سرطان ریه نیاز به 1 شب اقامت در بخش مراقبت های ویژه مخصوص جراحی های سرطان ریه می‌باشد. در جراحی های دیگر، نیاز به این مدت بستری همیشه هم ضروری نیست.

پس از عمل چه اتفاقی می افتد؟

جراحی بر بیماران تأثیر متفاوتی دارد. بنابراین، دوره نقاهت پس از عمل ممکن است با توجه به سابقه سلامتی بیمار، وضعیت  عمومی او و تجربه جراح متفاوت باشد. معمولاً بیماران می توانند 1 تا 5 روز پس از ترخیص با روش های کم تهاجمی به زندگی عادی خود بازگردند، در حالی که بهبودی جراحی باز به چند هفته نیاز دارد. پس از ترخیص، تیم پزشکی ما دستورالعمل های خاصی را برای هر بیمار در مورد مراقبت از زخم، فعالیت های بدنی، رژیم غذایی و معاینات بعدی ارائه می دهد.

انواع جراحی‌های قفسه سینه انجام شده در Acibadem

بخش جراحی قفسه سینه Acibadem طیف کاملی از خدمات را برای تشخیص و درمان بیماری های پیچیده قفسه سینه ارائه می دهد، از جمله انواع روش های جراحی پیشرفته که تنها در چند مرکز پزشکی پیشرفته در سراسر جهان اجرا می شوند. بیماریهای قابل درمان در مجموعه آجی بادم که محدود به این تعداد نمی باشد عبارتند از : 

 • سرطان ریه: Acibadem به دلیل دستاوردهای برجسته خود در جراحی سرطان ریه شناخته شده است. تیم ما اولین نفر در ترکیه بود که توراکوسکوپی با کمک ویدئوی تک پورت را برای سرطان ریه در مراحل اولیه اجرا کرد.
 • سرطان مری. ممکن است نیاز به ازوفاژکتومی یا برداشتن  بخشی از مری به کمک جراحی وجود داشته باشد. در برخی موارد، جراحی ممکن است با تکنیک های کم تهاجمی انجام شود.
 • کیست ها و تومورهای مدیاستن. برداشتن این کیست ها   با روش های کم تهاجمی امکان پذیر است.
 • آمفیزم. جراحی آمفیزم می تواند به برخی از بیماران کمک کند تا بهتر نفس بکشند و زمانی که داروها کافی نیستند ، برای بیمار طول عمر طولانی تری را به ارمغان بیاورد.
 • بیماری های تنفسی. عملیات برای مدیریت مزوتلیومای پلور، مشکلات فضای پلور، از جمله توراکوسنتز، توراکوستومی لوله، شنت برای پلورال افیوژن، مدیریت پنوموتوراکس، پلورکتومی، دکورتیکاسیون و درناژ، و برداشتن آمپیم.
 • بدشکلی های دیواره قفسه سینه. عملیاتی که شامل ترمیم پکتوس اکاواتوم، پکتوس کاریناتوم و سایر بدشکلی های دیواره قفسه سینه یا ناپایداری تروماتیک دیواره قفسه سینه است.
 • اختلالات مادرزادی قفسه سینه در کودکان. ما معمولا از تکنیک های جراحی آندوسکوپی و کم تهاجمی با برش های کوچک برای بیماران اطفال استفاده می کنیم.
 • سندرم خروجی توراسیک. جراحی TOS برای از بین بردن فشردگی و تسکین علائم استفاده می شود.
 • هایپرهیدروزیس. سمپاتکتومی توراسیک یک جراحی عصبی است که ممکن است در برابر تعریق بیش از حد کمک کند.

چرا باید Acibadem را برای جراحی قفسه سینه انتخاب کنید؟

در جراحی قفسه سینه، تجهیزات پیشرفته و تخصص گسترده برای نتایج موفقیت آمیز ضروری است. Acibadem جراحان قفسه سینه در کلاس جهانی را با تجربه گسترده بین المللی، از جمله ریاست بزرگترین انجمن جراحی قفسه سینه در جهان، هیئت جراحی قلب و قفسه سینه اروپا (EBCTS) استخدام می کند. تیم ما جزو اولین‌ها در سطح جهان و اولین‌ها در ترکیه بودند که روش تک پورت VATS را که کم‌تهاجمی‌ترین جراحی سرطان ریه تا به امروز است، اجرا کردند. تجهیزات پیشرفته و رویکرد چند رشته ای به بهبود زندگی بیماران ما به بهترین شکل ممکن کمک می کند.

درمان

تكنولوژي

ACIBADEM

×
جستجو