گوش و حلق و بینی (گوش ، بینی و گلو)

گوش و حلق و بینی (گوش ، بینی و گلو)

این شاخه های تخصصی نیاز به آموزش های تخصصی دارند. علاوه بر آموزش استاندارد گوش و حلق و بینی ، متخصصان با تجربه گوش ، حلق ، گلو و شنوایی سنجی ما در بیمارستان های ACIBADEM آموزش های بیشتری را گذرانده اند. بیمارستانهای ما کاملاً مجهز به فناوری پیشرفته هستند و کلیه اقدامات گوش ، حلق و بینی حال حاضر در سراسر جهان را با موفقیت انجام می دهند.

هنگامی که به کلینیک های گوش ، حلق و بینی ACIBADEM می رسید ، در یک اتاق کاملاً مدرن و کاملاً مجهز (آندوسکوپ سفت و انعطاف ، استروبوسکوپ ، سیستم ضبط دیجیتال ) توسط پزشکان بسیار آموزش دیده معاینه می شوید که اطمینان حاصل می کنند که شما درمان مناسب را دریافت خواهید کرد. متخصصان گوش ، حلق و بینی ACIBADEM از نزدیک با متخصصان دیگر همکاری می کنند تا مراقبت های کاملی از بیماران ارائه دهند.

موارد زیر در كلينيك گوش ، حلق و بینی ما درمان می شوند.

Otology / Neurotology

واحد Otology / Neurology اقدامات زیر را انجام می دهد : درمان وزوز گوش ، درمان سرگیجه ، جراحی برای اختلالات پرده گوش و گوش میانی ، جراحی otosclerosis ، تشخیص و درمان کاهش شنوایی. کاشت جراحی کاشت حلزون که به آن گوش های بیونیک نیز می گویند. توانبخشی با دستگاه شنوایی و استفاده از دستگاه شنوایی کاشته شده با جراحی. همچنین جراحی آترزی شنوایی مادرزادی با روش BAHAو ترمیم میکروتیا می تواند انجام شود.

جراحی برای سرطان گوش و حلق و بینی

جراحی گوش و حلق و بینی با استفاده از مدرن ترین روش های موجود برای درمان بیماری های زیر انجام می شود. گوش ، بینی ، گلو ، حفره دهان ، حفره بینی ، حنجره ، غده بزاقی و تشخیص و درمان همه تومورهای خوش خیم و بدخیم در تیروئید و گردن. علاوه بر درمان جراحی ، ترمیم بافت از بین رفته پس از جراحی و درمان های آنکولوژیک در کلینیک های ما ارائه می شود.

بيماريهاي بینی

بخش راینولوژی ما با موفقیت مراحل پزشکی و جراحی را برای تشخیص و درمان گرفتگی بینی ، درمان های آلرژی و درمان پزشکی و جراحی شرایط سینوس انجام می دهد. مشکلات مادرزادی بینی از جمله آترزی انتخابی می تواند با موفقیت کنترل شود.

تکنیک های آندوسکوپی امروزه به طور گسترده ای در جراحی سینوس استفاده می شود. کلینیک ما از پیشرفته ترین و جدیدترین “سیستم كنترل جراحی” استفاده می کند که خطر عوارض ناشی از جراحی را کاهش می دهد. به این ترتیب ، عوارض جانبی بالقوه به سطوح بسیار پایین کاهش مییابد. این فناوری به ویژه در بیمارانی که تحت عمل جراحی قبلی و در نتیجه آناتومی تغییریافته یا بیماران مبتلا به تومور قرار گرفته اند ، بسیار مفید است.

جراحی پلاستیک صورت

جراحی پلاستیک صورت منطقه ای است که در سالهای اخیر بسیار پیشرفت کرده است. علاوه بر جراحی زیبایی بینی ، ما با موفقیت بسیاری از روش ها را ارائه می دهیم از جمله: اصلاح گوش های بیرون زده. درمان چین و چروک صورت (BOTOX) ، مواد پرکننده ، لیفت صورت (جراحی یا از طریق لیفت بخیه) ، لیفت گردن ، اصلاح افتادگی پلک ها و بلفاروپلاستی (برداشتن کیسه چشم). این کلینیک همچنین جراحی ارتوگناتیک را با موفقیت انجام می دهد.

کلینیک ما یکی از معدود مراکزی است که چنین درمان جامعی را ارائه می دهد. پزشکان متخصص ما روش هایی را در بخش گوش حلق و بینی کودکان انجام می دهند که محدود به جراحی لوزه یا آدنوئید نیست ، بلکه شامل موارد زیر است: درمان ناهنجاری های مادرزادی ( بدون گوش و بینی متولد شده ، شکاف کام ) ، اختلالات تنفسی مربوط به ناهنجاری های مادرزادی گلو و کیست ها و توده های مادرزادی.

اختلالات صدا و دیسفاژی ( اختلال بلع )

واحد اختلالات صدا و بلع ، معاینات لازم ، توان بخشی ، درمان و جراحی برای اختلالات از جمله دیسفونی ( از دست دادن صدا ) ، اختلالات صوتی ، مشکل در بلع و سیالوره ( ترشح بزاق زیاد ) را فراهم می کند.

لیزر Lumenis CO2 از فناوری پیشرفته استفاده می کند و در حال حاضر در چند موسسه پزشکی در سراسر جهان در دسترس است. متخصصان مجرب ما از این دستگاه برای درمان بیماری هایی از جمله اختلالات تارهای صوتی ( پولیپ ، ضایعات ) ، تنگی نای ( تومورها ) و سرطان های گلو استفاده می کنند. تومورهای دهان و بینی و ضایعات پوستی با لیزر و با حداقل خونریزی قابل درمان هستند. همچنین شناخته شده است که لیزریک روش بسیار مفید در درمان پاپیلوم ، عفونت ویروسی مجاری تنفسی است. لیزر همچنین با موفقیت برای درمان ضایعات پوستی در جراحی پلاستیک لیزر CO2 استفاده می شود.

خروپف و اختلالات خواب

بیمارانی که از خروپف و آپنه خواب رنج می برند در کلینیک ما معاینه می شوند. اختلالات خواب در آزمایشگاه خواب تعیین می شود و پس از آن روش های درمانی مناسب ( جراحی یا CPAP  – ماسکی که فشار هوا را برای باز نگه داشتن راه های هوایی)  پیشنهاد می کند.

شنوایی سنجي و موانع گفتاری

بخش شنوایی سنجي و موانع گفتاری روش های زیر را انجام می دهد: آزمایش شنوایی ، آزمایش تعادل ، توانبخشی وزوز گوش. درمان اختلالات تعادل ، گفتار و دیسفاژی درمانی ، انتخاب و اجرای سمعک ، کاشت حلزون در بیمارانی که یا دچار کم شنوایی مادرزادی هستند و یا پس از تولد دچار کم شنوایی پیشرفته هستند. کلیه آزمایشات قبل از هرگونه روش درمانی و توان بخشی پس از انجام این روش توسط متخصص شنوایی سنجی ما ارائه می شود. بخش شنوایی سنجي ما از فناوری پیشرفته استفاده می کند و آزمایش های شنوایی سنجي در اتاق های بي صداي استاندارد انجام می شود. این کلینیک ENG ویدئویی ، تست های کالری و آزمایشات موقعیتی را ارائه می دهد. بیماران همچنین می توانند سمعک هایی را که سپس مورد استفاده قرار می گیرند انتخاب کنند. این کلینیک به کلیه فناوری های مورد نیاز در درمان وزوز گوش مجهز است.

کاشت حلزون چیست؟

کاشت حلزون (کاشت گوش بیونیک) وسیله ای رایانه ای است که ممکن است شنوایی مفید را به افرادی که دچار کم شنوایی حسی عصبی شدید تا عمیق هستند ( ناشنوایی عصب ) بازگرداند. این تنها فناوری پزشکی است که می تواند یکی از پنج حس بدن – حس شنوایی – را بازیابی کند. افرادی که از سمعک بهره کمی می برند برای کاندیداتوری کاشت حلزون در نظر گرفته می شوند. در سراسر جهان ، بیش از 400000 کودک و بزرگسال وجود دارند که از کاشت حلزون بهره مند می شوند. برخلاف سمعک ، که صدای ورودی را تقویت می کند ، کاشت حلزون امواج صوتی را به سیگنال های الکتریکی تغییر می دهد. سمعک به hair cells  در گوش داخلی نیاز دارد در حالی که کاشت حلزون سلولهای آسیب دیده hair cells را دور می زند و صداهای گفتاری و محیطی را به سیگنال های الکتریکی تبدیل می کند و این سیگنال ها را به عصب شنوایی می فرستد.

کاشت حلزون دارای دو جز اصلی است:

  • یک جز internal داخلی که متشکل از یک وسیله الکترونیکی کوچک است که با جراحی در زیر پوست پشت گوش کاشته می شود و به الکترودهایی که در داخل حلزون گوش قرار می گیرند متصل می شود.
  • یک جز external خارجی ، پوشیده از پشت گوش ، که شامل یک پردازنده گفتار ، میکروفون و محفظه باتری است.

میکروفون صدا را ضبط می کند ، به پردازنده گفتار اجازه می دهد تا آن را به سیگنال های الکتریکی متمایز ترجمه کند. این سیگنال ها یا “کدها” از طریقیک کابل نازک به قسمت اصلی هدایت می شوند و از طریق امواج رادیویی از طریق پوست به الکترودهای کاشته شده در حلزون منتقل می شوند. سیگنال های الکترود رشته های عصبی شنوایی را تحریک می کند تا اطلاعات را به مغز ارسال کنند ، جایی که از آن به عنوان صدای معنی دار تعبیر می شود.

جراحی کاشت حلزون گوش

جراحی کاشت حلزون معمولاً به صورت سرپایی و تحت بیهوشی عمومی انجام می شود. برشی در پشت گوش ایجاد می شود تا استخوان ماستوئید منتهی به فضای گوش میانی باز شود. هنگامی که فضای گوش میانی آشکار شد ، یک سوراخ در حلزون گوش ایجاد می شود و الکترودهای ایمپلنت وارد می شوند. سپس دستگاه الکترونیکی موجود در پایه الکترود در زیر پوست پشت گوش قرار می گیرد.

این جراحی در افراد بالای 12 ماه که از سمعک بهره مند نیستند قابل انجام است.

تیم کاشت حلزون گوش

تیم کاشت حلزون ما متشکل از یک جراح عصب شناسی و دو دکتر شنوایی شناسی با تخصص گسترده در تمام آسیب شناسی های گوش است. ارزیابی قبل از عمل ، اندازه گیری های حین عمل و توانبخشی بعد از عمل هر بیمار دقیقاً با استفاده از فن آوری پیشرفته انجام می شود. این جراحی با حداکثر ایمنی و با استفاده از جدیدترین تجهیزات پزشکی انجام می شود.


درمان

تكنولوژي

ACIBADEM

×
جستجو