Endometriosis

Endometriosis

برای شکست آندومتریوز در کنار شما هستیم

آندومتریوز یکی از شایع ترین بیماری های زنان در سراسر جهان است. هرساله تعداد زنان مبتلا به آندومتریوز افزایش میابد. تخمین میرود که حدود 200 میلیون زن در جهان از این بیماری رنج میبرند. این بیماری مرگبار نیست. اما ممکن است باعث خستگی، درد شدید در طول سیکل قاعدگی و مقاربت جنسی، درد در هنگام ادرار و ناباروری شود. مرکز تخصصی و جامع آندومتریوز آجی بادم به واسطه داشتن متخصصان شناخته شده در محافل بین المللی متعهد به ارائه سلیس ترین درمان به بیماران بین المللی خود میباشد. صرف نظر از پیچیدگی مشکل بیمار، آجی بادم با داشتن تیم بسیار مجرب و فن آوری های پیشرفته برای تشخیص و انجام جراحی، راه حل مناسبی را برای غلبه بر آندومتریوز ارائه می دهد. اکثر بیماران بین المللی برای درمان آندومتریوز مجموعه درمانی آجی بادم را انتخاب میکنند.

آندومتریوز چیست؟

اندومتریوز یا “کیست شکلاتی” یک اختلال دردناک است که در آن بافتی شبیه به دیواره های داخلی رحم یا “اندومتر” از درون رحم رشد می کند. اندومتریوز تخمدان ها، لوله های فالوپ و خطوط لگن را تحت تاثیر قرار می دهد. به مررور زمان این ناهنجاری شروع به زخیم شدن و خونریزی کرده و باعث ایجاد عوارض متعدد و تحلیل کیفیت زندگی بیمار میشود. به طور کلی از هر 10 خانمی که سیکل قاعدگی دارند، یک نفر از آندومتریوز رنج می برد.

علایم آندومتریوز

علایم آندومتریوز میتواند متفاوت باشد:

  • خستگی مزمن
  • درد شدید در طول سیکل قاعدگی و مقاربت جنسی
  • درد در هنگام ادرار کردن
  • اختلالات مربوط به حرکات روده
  • ناباروری
  • خونریزیهای شدید
  • اسهال
  • یبوست
  • حالت تهوع در دوران قاعدگی

اندومتریوز به خاطر داشتن عوارض شدید و مزمن بر فعالیت های روزانه، روابط جنسی و کیفیت زندگی بانوان میتواند تاثیر بسزایی در زندگی روزمره داشته باشد. باید در نظر داشت که در مواردی ممکن است هیچ یک از علایم آندومتریوز بروز نداده و تشخیص آن را غیرممکن سازد. به همین دلیل جهت تشخیص به موقع استفاده از سونوگرافی و دیگر دستگاههای تشخیصی بسیار مهم میباشد.

تشخیص آندومتریوز

نشانه های آندومتریوز میتواند شباحت زیادی به دیگر بیماریهای زنان داشته باشد. تشخیص دقیق اندومتریوز نیازمند دانش و تجربه تخصصی بالا به هنگام معاینه فیزیکی و انجام تصویربرداری دارد. زمانی که آندومتریوز قابل تشخیص نباشد و در نتیجه درمان نشده یا بددرمان شود، ممکن است منجر به سایر اختلالات لگنی و حتی ناباروری شود. تشخیص زودهنگام توسط متخصص زنان و زایمان و متخصص زنان و زایمان متخصص در جراحی اندومتریوز و کیست آندومتر باعث صرفه جویی در وقت و انرژی بیمار و افزایش اعتماد وی به درمان می شود.

درمان آندومتریوز به روش جراحی

درمان جراحی برای اندومتریوز معمولا زمانی برنامه ریزی میشود که علائم شدید باشد و یا درمان دارویی ناکافی باشد. جراحی زمانی تجویز میشود که اختلالات آناتومیک در ناحیه لگن افزایش یافته و یا در روده یا مجاری ادراری باعث گرفتگی شود. به طور کلی، روش محافظه کارانه که در آن رحم و بافت تخمدان حفظ می شود (برداشتن تنها بافت آندومتر با جراحی) ارجح تر است. به این منظور جراحی لاپاراسکوپی و جراحی رباتیک انجام می شود.

مهمترین نکته در جراحی اندومتریوز، دانش گسترده و تجربه عمیق جراح برای به دست آوردن نتیجه موفقیت آمیز میباشد. انجام این عمل توسط پزشک بی‌تجربه می‌تواند باعث بروز عوارض نامطلوب در حین عمل (خونریزی، آسیب عروقی، مجاری ادراری، آسیب روده و فیستول) و عود بیماری در اوایل دوره نقاهت بعد از عمل گردد. همچنین این نتایج میتواندناشی از عمل ناقص نیز باشد. با یک عمل جراحی موفقیت آمیز، بارداری طبیعی، زندگی بدون درد و میزان عود کم امکان‌پذیر است.

چرا مرکز آندومتریوز آجی بادم؟

آجی بادم دارای یک مرکز پیشگام اندومتریوز نه تنها در ترکیه، بلکه در کل جهان است. مرکز اندومتریوز آجی بادم به عنوان “مرکز جامع چند رشته ای آندومتریوز” به واسطه داشتن استاندارد SRC میباشد. مرکز جامع آندومتریوز آجی بادم به عنوان اولین مرکز جامع در ترکیه ، دومین مرکز جامع در اروپا و ششمین مرکز جامع در جهان ثبت شده میباشد. SRC سازمانی غیرانتفاعی در زمینه ایمنی بیمار در ایالات متحده آمریکا مستقر بوده و برای مراکز جراحی و متخصصان پزشکی عمل اعتبار سنجی را انجام می دهد. SRC انتظار دارد سالانه 100 جراحی موفقیت آمیز آندومتریوزدر بیمارستان دارای این استاندارد انجام شود. علاوه بر این، شرایط ضروری متفاوتی برای درخواست این اعتبار وجود دارد. آجی بادم مفتخر است که دومین بیمارستان معتبر SRC در این زمینه در اروپا باشد. علاوه بر این، مدیر مرکز دکتر تانر اوستا، متخصص زنان و زایمانز با سابقه آموزش جراحی رباتیک در سطوح عالی در کشورهای فرانسه، آلمان و ترکیه، به عنوان جراح ارشد توسط SRC پذیرفته شده میباشد. همچنین دکتر تانر اوستا با اتکا به روش تخصصی “نوروپولوولوژی” از یک مفهوم پزشکی نوظهور برای درمان درد مزمن لگن در آجی بادم استفاده می کند.

مرکز اندومتریوز آجی بادم این امکان را برای زنان فراهم می کند که بهینه ترین درمان را دریافت کنند. تجربه بالای و مهارت های بسیار نادر پزشکان ما تفاوت به سزایی را در درمان موفقیت آمیز آندومتریوز ایجاد می کند.

درمان

تكنولوژي

ACIBADEM

×
جستجو