مرکز تخصصی ستون فقرات

مرکز تخصصی ستون فقرات

مرکز تخصصی ستون فقرات آجی بادم خدمات جامع و فراتر از درمانهای معمول را در مرکز خود به بیماران عرضه میکند.

مرکز درمانی ستون فقرات چیست ؟

مرکز تخصصی ستون فقرات مراکز درمانی هستند که امکانات جامع در زمینه تشخیص و درمان مشکلات ستون فقرات را دریک مرکز ارائه می‌دهند. مرکز تخصصی ستون فقرات آجی بادم در ترکیه تمام متخصصان بنام جهانی در زمینهای مربوطه اعم از اورتوپدی ، جراحی ستون فقرات ، جراحی مغز و اعصاب ، نورولوژی ، رادیولوژی ، جراحی قفسه سینه ، جراحی قلب و عروق ، بیهوشی ، فیزیوتراپی و کاردرمانی را در یک مرکز برای درمان انواع مشکلات پیچیده ستون فقرات را در یک مرکز جمع کرده است. تمام این متخصصان دانش و درک عمیقی از مشکلات ستون فقرات و بیمارانی از این مشکلات رنج می‌برند را دارند. این متخصصان دانش کافی جهت تشخیص درست و ارائه درمانهای جایگزین برای بیماران را دارا بوده ، و از تکنولوژی به روز برای انجام این درمانها برخوردار می‌باشند.

بیماریهای ستون فقرات قابل درمان

مرکز درمانی جامع ستون فقرات آجی بادم به واسطه برخورداری از متخصصان خود رنج وسیعی از مشکلات ستون فقرات از مشکلات عامه تا نارسایی های بسیار پیچیده را درمان میکند. این مشکلات عبارتند از:

 • دفورمیتی ستون فقرات کودکان و بزرگسالان: اسکولیوز (خمیدگی ستون فقرات به طرفین)، کیفوز حاد ( خمیدگی غیرطبیعی ستون فقرات فوقانی به جلو)، لوردوز حاد ( درون رفتگی غیرطبیعی ستون فقرات تحتانی).
 • حالات دژنرایتیو ستون فقرات: این گروع وسیع از اختلالات عامل اصلی بسیاری از کمردردها به شمار می آیند. از اعم این اختلالات عبارتند از فتق دیسک ناشی از آسیب یا ساییدگی ناشی از افزایش سن؛ استونزیز کانال نخاعی (تنگی کانال نخاعی)؛ سیاتیک (عصب سیاتیک فشرده یا تحریک شده)؛ بیماری دژنراتیو دیسک (نازک شدن دیسک های مهره ای)؛ اسپوندیلولیستزیس (لغزش یک مهره از جای خود). رادیکولوپاتی (فشردگی ریشه های عصبی) و غیره.
 • تومورهای ستون فقرات: می تواند خوش خیم (غیر سرطانی) یا بدخیم باشد؛ اولیه (منشأ آن از ستون فقرات یا نخاع) یا متاستاتیک (زمانی که سرطان از محل دیگری به ستون فقرات گسترش می یابد).
 • آسیب‌ها و شکستگی‌های ستون فقرات: ممکن است ناشی از تصادفات، ضربه‌های ورزشی یا سایر عوامل تضیف کننده مهره ها باشد.
 • عفونت نخائی:  معمولا ناشی از عفونت و یا قارچ میباشد.

تشخیص پیشرفته اختلالات ستون فقرات

ما در مرکز جامع ستون فقرات آجی بادم از جدیدترین ابزارهای تشخیصی برای اطمینان از ارائه راه حل های درمانی مناسب استفاده می کنیم.

متخصصین ما برای کمینه کردن اثرات تشعشعان ناشی از عکسبرداری از تکنولوژیهایی همچون سیستم عکسبرداری ستون فقرات EOS جهت کاهش میزان اکسپوژر تابش ، دستگاه سی تی اسکن سوماتم Somatom زیمنس برای کس برداری با دز بسیار پایین ، و دستگاه 4 بعدی فرمتریک DIERS برای اسکن بدون تابش از سطح استفاده میکنند. دستگاههای Magnetom 1.5T Avanto Fit زیمنس و Magnetom 3T Skyra MRI زیمنس برای مقاصد تشخیص بیماریهای ستون فقرات استفاده میشوند.

دستگاههای همچون DIERS 4D Motion Lab برای تجزیه و تحلیل اختلالات وضعیت بدن و پوسچر پا و راه رفتن و دستگاه DIERS Myoline برای ارزیابی قدرت عضلانی، از جمله تکنولوژیها میباشند که نیاز به تابش تشعشعات در عکس برداری را از بین میبرند.

درمان های غیر جراحی ستون فقرات

گزینه های غیرجراحی برای اختلالات ستون فقرات ممکن است شامل ورزش برای افزایش قدرت و انعطاف عضلانی، بریس یا دارو باشد. درمانهایی که در این حوزه برای بیماران در آجی بادم پیشنهاد میشند عبارتند از:

 • بریس ستون فقرات. در این واحد بریس های دینامیکی که اصلاح سه بعدی را انجام می دهند توسط متخصصین ارتوپدی که در زمینه خود متخصص هستند و زیر نظر پزشکانی که آموزش های ویژه دیده اند طراحی، تولید و اعمال می شود.
 • فیزیوتراپی و توانبخشی. واحد فیزیوتراپی ما در فیزیوتراپی برای اسکولیوز، مدیریت درد، و برنامه های آموزشی فردی برای بیماران دارای تخصص و تجربه بالایی میباشند. تمرینات مخصوص اسکولیوز، Reformer Combo Pilates، TRX، BOSU و بال یوگا توسط فیزیوتراپیست های آموزش دیده و دارای گواهی در این زمینه ها انجام می شود.
 • بررسی وضعیت بدن. انحنای ستون فقرات، وضعیت بدنی و راه رفتن با استفاده از دستگاه DIERS 4D که توپوگرافی سطح و تجزیه و تحلیل وضعیت بدن را بدون قرار گرفتن در معرض تشعشع انجام می دهد، ارزیابی می شود. DIERS میولین قدرت 28 عضله وضعیتی مختلف را اندازه گیری می کند و اطلاعاتی در مورد وضعیت آنها می دهد. وضعیت بدن با تمرینات برنامه ریزی شده در این راستا اصلاح می شود.
 • مدیریت درد. برای بیماران مبتلا به کمردرد، درمان های مختلفی توسط آلگولوژیست ها برای تسکین درد انجام می شود. تزریق ستون فقرات، الکتروتراپی، مداخلات سرد و گرم و اعمال درمانهای مناسب در حیطه طب فیزیکی به طور خاص برای بیمار انتخاب می شود.

وجود تمام این واحدها در یک مرکز امکان یک فرآیند درمان جامع و نتایج بهتر را فراهم می کند.

جراحی کم تهاجمی ستون فقرات

هنگامی که نیاز به جراحی ستون فقرات است، در صورت امکان، تکنیک های کم تهاجمی را ترجیح می دهیم. پزشکان در این روش برش های کوچکتری ایجاد می کنند و باعث خونریزی و آسیب کمتری به عضلات و بافت ها می شوند. این روش کمک می کند تا عوارض پس از عمل به حداقل برسد و دوره نقاهت  تسریع  شود. عمل کم تهاجمی ستون فقرات را می توان برای دیسککتومی (جراحی دیسک فتق)، رفع فشار عصبی، فیوژن ستون فقرات و به طور کلی در بیشتر مواردی که نیاز به جراحی ستون فقرات دارند، اعمال کرد.

این نوع از جراحی نیاز به تجهیزات خاصی دارد. در  مرکز جامع ستون فقرات Acibadem، جراحان ما از میکروسکوپ توسعه یافته مخصوص جراحی ستون فقرات Zeiss Tivato 700 استفاده می کنند. دستگاه های Karl Storz و Ethicon برای انجام دادن جراحی ستون فقرات کم تهاجمی با ویدئو-توراکوسکوپی استفاده می شوند. جهت قرار دادن ایمن و مطمئن پیچ ها و سایر ابزارها توسط دستگاه تصویربرداری Medtronic O-arm و سیستم ناوبری Stealth Station استفاده می شود.

برای ناهنجاری های پیچیده ستون فقرات، ما از فناوری چاپ سه بعدی برای تولید یک مدل ستون فقرات در اندازه واقعی و برنامه ریزی درمان استفاده می کنیم.

جراحی اسکولیوز پیشرفته

استاندارد طلایی برای درمان اسکولیوز شدید جراحی فیوژن ستون فقرات است. این روش شامل جوش دادن دو یا چند مهره در یک استخوان برای اصلاح منحنی میباشد. جدیدترین و پیشرفته‌ترین روش در این زمینه، Vertebral Body Tethering (VBT) است. این یک تکنیک کم تهاجمی است که عمدتاً در کودکان و نوجوانان استفاده می شود. برخلاف همجوشی ستون فقرات سنتی، VBT بدون اینکه مانع انعطاف ستون فقرات یا رشد بیمار شود، منحنی را اصلاح می‌کند. تیم مرکز جامع ستون فقرات  آجیبادم این روش جدید را از سال 2014 با موفقیت به کار گرفته است. این عمر ما را به یکی از مجرب ترین مراکز جراحی VBT در سراسر جهان تبدیل کرده است.

چرا مرکز جامع ستون فقرات آجی بادم؟

 • یک تیم ستاره‌ای از متخصصان پزشکی. تیم ما با تحقیق، پیشگامی در استفاده از متدهای جدید، و همکاری با کلینیک‌ها و انجمن‌های بین‌المللی ستون فقرات به علم جهانی ستون فقرات کمک می‌کند.
 • دانش و تجربه ای که می توانید به آن اعتماد کنید. هر ساله، مرکز ما بیش از 4000 مشاوره سرپایی و بیش از 300 عمل جراحی ستون فقرات را انجام می دهد.
 • رویکرد چند رشته‌ای. کارشناسان از همه رشته‌های پزشکی مرتبط در تلاش هستند تا یک برنامه درمانی جامع مخصوص برای شما ارائه دهند.
 • آخرین تکنولوژی و تجهیزات. با در نظر گرفتن ایمنی بیماران، ما به طور مداوم بر روی جدیدترین ابزارها و دستگاه ها سرمایه گذاری می کنیم.
 • روش‌ها و تکنیک‌های پیشرفته. تیم ما دائماً درگیر تحقیق و نوآوری است تا گزینه‌های درمانی جدیدی را برای بیماران خود ایجاد کند.
 • خدمات کلاس A برای بیماران. اگر تصمیم دارید برای درمان ستون فقرات به ترکیه سفر کنید، مرکز بین المللی بیماران ما پاسخگوی تمام نیازهای شماست.

درمان

تكنولوژي

ACIBADEM

×
جستجو